Пружини и спирали

Автоматски пружини, механички пружини за заптивање, пружини на вентили и пружини за мувла со правоаголник и пресек, спирални пружини, пружини со облик, лисни пружини, пружини на диск и сл.


Детали за производот

Ознаки на производи

Прикажи производ

China-supplier-constant-force-flat-spiral-spring-used-for-clock-1-5-10-1540-58mm-Type
RC
27c3b4ac785bc6e85d42481e6600a1d
e52f30dcd68821d72bd712f1604b34a

Карактеристики и предности

1. Автоматски пружини, механички заптивни пружини, пружини на вентили и пружини за мувла со правоаголник и пресек.

2. Различни видови на спирални пружини, обликувани пружини, лисни пружини, пружини на дискови и сл.

Профил на добавувачот

Zhejiang Jindian Technology Co., Ltd. е основана во 1996 година и е реструктуирана од фабриката за хардверски инструменти на округот Џиндијан.Зафаќа површина од 5.000 квадратни метри.Има повеќе од 100 вработени, вклучувајќи пет професионални дизајнери и инженери, повеќе од 20 студенти со искуство во управувањето и 25 техничари.Тоа е енергичен и иновативен тим.

CNC机器-1

Услуга за извори

 

 

 

Сервис

 

 

微信图片_20220424135717
 • MSA1
 • MSA2
 • MSA3
 • дискусија за производниот процес
 • 恒德车间2
 • 外商合影
 • 微信图片_20210819094419
 • 微信图片_20220110141037
 • 微信图片_20220208125803

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја