Ударени делови за печат

Висока прецизност.
Површински третман.
Долгорочни интегрирани извори за производител на индустриски контролни производи.


Детали за производот

Ознаки на производи

Прикажи производ

jkghf

jkghf

Производство на алатки


Конвенционални преси за штанцување


Дизајнирање на алатки

Случај за извори

Barksdale, подружница во целосна сопственост на голема мултинационална групација, е регистриран ISO 9001:2015 производител на контроли за индустриски апликации, специјализиран за контрола и мерење на течности.

Во 2014 година, еден од првичните добавувачи на Барксдејл најави зголемување на цената, што изврши голем притисок врз Барксдејл.Како резултат на тоа, Барксдејл се обрати до Кина за решение и токму тогаш тие започнаа соработка со нас ChinaSourcing.

Токму нашата филозофија најмногу го привлече Барксдејл.„Заштеда на трошоци, обезбедување квалитет, навремена испорака и континуирано подобрување, тоа се токму она што ни треба!Рече менаџерот на синџирот на снабдување на Барксдејл.И тоа беше нашата едношалтерска услуга со додадена вредност што ги натера да веруваат дека можат да ја направат во Кина со најмал придонес.

По целосно информирање за барањата на Barksdale, ја препорачавме YH Autoparts Co., Ltd. како наш производител за овој проект.Организиравме состаноци и двострани посети, по што YH доби целосно признание од Барксдејл.

Соработката започна со делот за штанцување модел QA005 кој се користи во вентилот за потпирање на воздухот за камиони.Денес, снабдуваме повеќе од 200 модели на делови за штанцување за Барксдејл, кои главно се користат во камиони.И годишниот обем на нарачки достигна до 400 илјади американски долари.

Нашите технички лица направија многу работа за да му помогнат на YH да ги пробие техничките бариери и да направи подобрување.Пример како што следува:

Тешка точка: 0,006 Позитивна толеранција

_HGD5568-1

 

Како го решивме:
jhgfj (1)

Услуга за извори

 

 

Сервис

 

 

微信图片_20220424135717
 • MSA1
 • MSA2
 • MSA3
 • дискусија за производниот процес
 • 恒德车间2
 • 外商合影
 • 微信图片_20210819094419
 • 微信图片_20220110141037
 • 微信图片_20220208125803

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја