Делови за пијано

Заштеда на трошоци, обезбедување квалитет, навремена испорака и постојано подобрување.


Детали за производот

Ознаки на производи

Прикажи производ

лкјхглк

Делови за пијано

jhgf

Делови за пијано

Профил на добавувачот

YUMEI CO., Ltd., основана во 2003 година во Пекинг, има богато искуство во производство на музички инструменти и делови.Нивните производи се испорачуваат на многу познати компании за инструменти и дома и во странство.

74d68e60fef8bdf10f8337aae3e9ec42
c14d7e71ce86cdcd1ff7f37f14c8c9dd

Случај за извори

HELMUT, производител на пијано од Германија, се концентрира на развој, производство и продажба на клавир од средна класа.Во споредба со многу други брендови за пијано основани пред 1900 година, HELMUT е нов бренд со историја од 30 години.

По долгогодишно работење на брендот, познат од се повеќе луѓе, HELMUT го забележа првиот значителен раст на продажбата во 2011 година. Сепак, нивниот производствен капацитет не можеше да ја задоволи побарувачката на пазарот и беше тешко да се подобри за кратко време.Освен тоа, високата домашна цена на работната сила го отежнуваше одржувањето на нивната прифатлива цена.

Во овој клучен момент, HELMUT се сврте кон Кина, каде што имаше пониски трошоци за работна сила, високо развиена преработувачка индустрија и огромен потенцијален пазар.Како компанија што влегува во Кина за прв пат, тие се соочија со предизвикот на недостаток на знаење за пазарот и тешкотии во транснационалната комуникација и контрола на производството.Така дојдоа кај нас за поддршка.

По темелна комуникација со HELMUT и рунди на скрининг и оценување на кандидатите за производители, ја препорачавме YUMEI Co.Ltd.како наш производител за овој проект и предложи релативно едноставни делови за првата фаза на соработка.

Иако YUMEI имаше долгогодишно искуство во производството на пијано, сепак постоеше јаз помеѓу нивната технологија и барањата за квалитет на HELMUT.Така, нашите технички лица обезбедија целосни насоки за технологијата и процесот на производство.На наш предлог, YUMEI ја реформираше нивната работилница, купи серија нова производствена опрема и направи процесни иновации.На ChinaSourcing и YUMEI им беа потребни само 2 месеци да го истуркаат проектот од развој на прототип до масовно производство.

Во првата фаза испорачавме 10 типа на делови за пијано за HELMUT, вклучително и стебло за чекан, мијалник, зглоб и сл.

Нашиот менаџер за контрола на квалитетот го надгледуваше секој процес и се придржуваше до нашите оригинални методологии, Q-CLIMB и GATING PROCESS, за да се обезбеди квалитетот на производот и да се подобрува постојано.Нашиот деловен директор спроведе точна пресметка на трошоците и непречена комуникација.Сите тие фактори донесоа достигнување од 45% намалување на трошоците.

Во 2015 година соработката влезе во втората фаза, во која набавивме не само делови за пијано, туку и пијана за HELMUT.Производството на пијана му помогна на HELMUT многу да го отвори кинескиот пазар и лесно да ја задоволи побарувачката на пазарот.

49010c0460ba9e307fe06a2b6d28339e

Услуга за извори

 

 

Сервис

 

 

微信图片_20220424135717
 • MSA1
 • MSA2
 • MSA3
 • дискусија за производниот процес
 • 恒德车间2
 • 外商合影
 • 微信图片_20210819094419
 • 微信图片_20220110141037
 • 微信图片_20220208125803

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја