Главна шахта на уништувач на ѓубре

Делови за обработка со висока прецизност.
Главното вратило што се користи во машината за уништување ѓубре со големи димензии.


Детали за производот

Ознаки на производи

Прикажи производ

делови за обработка со висока прецизност
главното вратило за прецизна обработка

Приказна за извори

МТС, лоциран во Германија со подружници низ целиот свет, дизајнира и произведува опрема за преработка на отпад и отпад за челичната индустрија, дворови за отпад и погони за ракување со отпад, исто така обезбедува решенија за рециклирање отпад и метал за клиентите.

МТС имплементираше глобална стратегија за извори во Кина веќе некое време, аутсорсинг на делови за абење од големи уништувачи на ѓубре на компанија во провинцијата Жеџијанг, но резултатот не беше задоволителен поради неефикасната комуникација и неорганизираното управување со производството, што доведе до високи трошоци.

Во 2016 година, МТС одлучи да направи промена и започна соработка со нас ChinaSourcing.

Спроведовме темелна истрага за нивниот проект и ги советувавме да го заменат оригиналниот добавувач со нов, JinHui Co.Ltd., членка на CS Alliance со подобар систем за управување со квалитет и поголем производствен капацитет.

Потоа започна формалната трипартитна соработка меѓу МТС, ChinaSourcing и JinHui.

Производите на проектот вклучуваа лежиште, носечка куќа, крај на вратило и прстен за растојание, кои се користеа во големи ѓубреџии и бараа исклучително висок квалитет за да се обезбеди капацитет на уништувачот до 23 т/ч при 50 мм и 28 т/ч при 100 мм.

Така, посветивме многу енергија на дизајнот на производствениот процес, технолошкиот пробив и развојот на прототипот.Наскоро прототипот го помина тестот на МТС, а нашата ефикасност навистина го импресионираше МТС.

Направивме максимални напори во секоја фаза од проектот и конечно успешно му помогнавме на МТС да постигне намалување на трошоците за 35%.

Сега, бидејќи соработката влезе во стабилна фаза, ние активно промовираме развој на нови производи.

Услуга за извори

 

 

Сервис

 

 

微信图片_20220424135717
 • MSA1
 • MSA2
 • MSA3
 • дискусија за производниот процес
 • 恒德车间2
 • 外商合影
 • 微信图片_20210819094419
 • 微信图片_20220110141037
 • 微信图片_20220208125803

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја