Робот за виткање со шест оски


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Спецификации

Тежина

kg

5500

Димензии (Д*Ш*В)

mm

6000*6500*2500

Моќ

w

15000

Брзина на кревање

m / min

28.9

Карактеристики и предности

1. Има компактна структура на робот и супериорни перформанси на движење, што значително го намалува отпечатокот.
2. Користејќи го режимот за програмирање на наставата, операцијата е едноставна и лесна за учење.Автоматското берење и виткање може лесно да се реализира.
3. Точното позиционирање и добрата повторливост овозможуваат прецизна траекторија да следи за време на процесот на свиткување.

P10-2

Профил на добавувачот

HENGA Automation Equipment Co., Ltd. е високотехнолошка компанија специјализирана за истражување, производство и продажба на опрема за CNC лим, производство и обработка на различни видови електрични кабинети и хардвер.

По долгогодишни незапирливи напори, компанијата успешно го разви и произведе роботот за свиткување од серијата HR, роботот за полнење со ласер од серијата HRL, роботот за вчитување на серијата HRP, роботот за полнење со стрижење од серијата HRS, интелигентната производствена линија за преработка на метален лим, интелигентна флексибилна линија за обработка на лим, затворената CNC свиткување од серијата HB машина, HS серија затворени CNC ножици и друга опрема.

图片8

Фабрика ХЕНГА

图片9

ХЕНГА во индустриска изложба

图片10
图片11

Чест и сертификација на претпријатието

Услуга за извори

Во 2019 година, HENGA и ChinaSourcing започнаа стратешка соработка.Сега сме ексклузивен застапник за извозниот бизнис на HENGA.
За клиентите кои сакаат да купат производи на HENGA, нудиме едношалтерски услуги за извори, вклучувајќи:
1. Изградете рамка за соработка
2. Преведувачка работа за технички барања и документи (вклучувајќи анализа на CPC)
3. Организирајте трипартитни состаноци, деловни преговори и студиски посети.
4.Помогнете ѝ на HENGA да го закаже планот за обработка на производството
5.Точна пресметка на трошоците
6.Контрола на квалитет
7.Извоз на производи и логистичка услуга

图片12

Трипартитни состаноци

图片13
图片14

Студиска посета

图片15

Контрола на квалитет

图片16

Специјалисти за царинење и логистика


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја